Czy mała kuchnia litera L będzie dobrą opcją? Tak. Aczkolwiek finalna odpowiedź powinna być uzależniona od tego, z jaką powierzchnią ma się do czynienia. W wąskich pomieszczeniach, takie rozstawienie mebli może się nie sprawdzać.

Wolna przestrzeń na środku

Mała kuchnia litera L polecana jest do miejsc szerokich. Nie oznacza to faktu, że muszą one być duże. Ważna jest jedynie sama szerokość, która pozwoli na pozostawienie wolnego miejsca pośrodku. Całkiem możliwe, że dzięki temu uda się wygospodarować nieco miejsca na stół – chociażby dla dwóch osób, który zostanie przykręcony do przeciwległej ściany. Blat będzie można podnosić do góry i opuszczać na dół. Aczkolwiek, tego typu elementy zależne są po części od tego, jaką dokładnie powierzchnię kuchni się posiada. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że najważniejsza jest swoboda komunikacji, która pozwoli na bezproblemowe poruszanie się po kuchni. 

Mała kuchnia litera L a trójkąt roboczy

Jedną z zalet rozstawienia mebli w kształcie litery L, jest możliwość zastosowania zasady trójkąta roboczego. Jednej z najważniejszych zasad, której celem jest ułatwienie funkcjonowania w tym właśnie pomieszczeniu. Może to fakt, że obowiązujące odległości z tej zasady będą zdecydowanie mniejsze, niż to w przyjętej regule, ale i tak czubki trójkąta roboczego znajdą się na swoim miejscu. Mowa tutaj oczywiście o kuchence, lodówce, a także zlewozmywaku, które nigdy nie powinny stać obok siebie, ponieważ może to zakłócić harmonię pracy w takim pomieszczeniu. 

 

Comments are closed.

Pin It