Wygoda i komfort użytkowania – chyba każda osoba stawia na te dwie istotne cechy w swoim życiu. Również, jeżeli chodzi o działania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Firma 10Clouds postanowiła odpowiedzieć na potrzeby współczesnego rynku, zapewniając dostęp do Virtual Branch, dedykowanych dla sektora bankowego.

Główne założenia produktu

Virtual branch services to usługi, jakie są w chwili obecnej bardzo szeroko rozbudowane. Firma 10Clouds, jaka jest w stanie zapewnić tego typu usługi na wysokim poziomie, postanowiła zastosować założenia projektu Discovery. Dlaczego jest o tym wspomniane? Ponieważ tylko dzięki temu można poznać potrzeby rynku, minimalizując przy tym koszty. Nie trzeba było się bowiem obawiać, że coś pójdzie nie tak, a pieniądze zostaną wydane na cel, który zupełnie nie będzie miał przed sobą przyszłości.

Aby jednak móc opracować główne założenia Virtual branch services, trzeba było wczuć się w rolę doradców bankowych. Takich, którzy na co dzień mają do czynienia z najbardziej zainteresowanymi – z klientami, którzy wobec banków mają pewne oczekiwania. To doradcy bankowi muszą robić wszystko, aby móc takie marzenia klientów zrealizować. 

Wielopoziomowa współpraca

Chociaż trzeba być sprawiedliwym i przyznać, że prace nad Virtual Branch to nie tylko specjaliści od IT, doradcy bankowi, ale także kierownicy zespołów, jak również specjaliści ds. produktów i konsultanci. To dzięki nim można było lepiej opracować coś, co w końcu miało szansę sprostać oczekiwaniom klientów. Pomogło to znaleźć odpowiedź na pytania odnoszące się nie tylko do potrzeb klientów, ale również samych doradców bankowych. Aby i ich praca mogła stać się łatwiejsza. Virtual Branch w swoim założeniu miały być nie tylko pomocą dla konsumentów, ułatwiającym im życie, ale również dla samych doradców bankowych. 

Założenia Virtual Branch

Dlaczego Virtual Branch stały się tak ważne? Chodziło nie tylko o przystosowanie się do nowej rzeczywistości, jaka wybuchła po pandemii COVID-19. Główne założenia miały na celu:

  • szybszą i łatwiejszą sprzedaż poszczególnych produktów bankowych,
  • poprawę wydajności – zarówno ze strony klientów, którzy nie muszą odwiedzać banków, jak również ze strony doradców bankowych,
  • minimalizacja realizacji zadań technicznych, jakie zabierają ogrom czasu,
  • ułatwienie komunikacji pomiędzy poszczególnymi oddziałami, szybkość przekazywania poszczególnych informacji, w tym chociażby historii klienta do innych pracowników. 

Comments are closed.

Pin It