Chcąc drukować różnego rodzaju dokumenty, posiadać trzeba oczywiście drukarkę. Jednak jej zakup to jedno. Drugie to zakup tuszy do drukarki. Na rynku dostępne są różne rodzaje tuszy. Wybór tego konkretnego może nie być zatem łatwy. Warto zatem wiedzieć, na co zwracać uwagę, kupując tusz do drukarki.

Wydajność tuszu do drukarki

Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze tuszu jest jego wydajność. Nawet jeśli posiada się drukarkę najlepszej jakości, a tusz jest mało wydajny, to drukowanie nie będzie zbyt efektywne. Dlaczego wydajność tuszu do drukarki jest tak ważna?

Przede wszystkim wydajność wpływa na to, jak długo będzie można na jednym tuszu drukować. Jeśli będzie on niskiej jakości, to można się spodziewać, że po dość krótkim czasie tusz się po prostu skończy i będzie konieczność zakupu nowego. Tusz niskiej jakości może także niestety doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Lepiej jest zatem postawić na produkt z wyższej półki. Dobrym przykładem może być tu choćby Brother dcp j105 tusz.

Jak rozumieć wydajność tuszu do drukarki?

Wydajność tuszu do drukarki określana jest oznaczeniem ISO/IEC. Współczynnik ten informuje ile strom można wydrukować za pomocą jednego, konkretnego tuszu. Wartości te mogą być różne. Na rynku dostępne są tusze pozwalające na druk zarówno kilkudziesięciu stron, jak i kilkuset.

Co ważne, wydajność tuszy jest określana osobno na tuszy kolorowych i osobno dla czarno-białych. Podobnie jest w przypadku drukarek atramentowych i laserowych. Należy mieć to na uwadze wybierając konkretny tusz.

Tusz oryginalny czy zamiennik?

W sklepach z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek, zakupić można zarówno tusze oryginalne, jak i zamienniki. Jeśli chodzi o ich cenę to droższe są produkty oryginalne. Nie musi to jednak wcale oznaczać, że ich jakość jest zdecydowanie większa. Zamienniki mogą cechować się równie wysoką jakością. Ważne jest jednak, aby kupować je w sprawdzonych sklepach.

To, co charakteryzuje zamienniki to m.in. to, iż często są to tusze o większej pojemności. Dzięki temu starczają one na zdecydowanie dłuższy okres. Może się zatem okazać, że inwestycja w tusze zamienne może być naprawdę opłacalna. Jeśli jednak chodzi o tusze oryginalne to uwagę zwrócić należy na to, że są one idealnie dopasowane do konkretnych urządzeń. Przykładowo z drukarkami marki Brother kompatybilny jest Brother dcp j105 tusz. Kupując zatem taki produkt można mieć pewność, że w żaden sposób nie uszkodzi on urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553922-Tusze-oryginalne-Brother.html.

Comments are closed.

Pin It