Wiele osób poszukuje odpowiedzi na to, czy należy im się zwrot podatku z Niemiec? Pytanie najczęściej stawiają te osoby, które sumiennie pracowały w tym kraju, w sposób legalny. W odpowiedzi na tego typu pytanie, pomóc może solidne biuro rachunkowe, specjalizujące się w rozliczaniu polskich pracowników, zatrudnionych u sąsiadów za Odrą.

Kto otrzyma zwrot podatku z Niemiec?

Jak już było powiedziane – każda osoba, która była legalnie zatrudniona. Niezależnie od tego, czy była to umowa o pracę, czy też umowa sezonowa. Każda osoba, która otrzymała w związku z zatrudnieniem legalnym, plik dokumentów, powinna je zachować, ponieważ część z nich może być potem potrzebna, jeżeli chodzi o rozliczenie w niemieckim urzędzie skarbowym. Tu pojawić się może pewna trudność – nawet płynne posługiwanie się językiem niemieckim nie oznacza, że dana osoba będzie w stanie rozliczyć się z zagranicznym urzędem skarbowym. W tym momencie warto poprosić o wsparcie biuro rachunkowe, które jest w stanie dokładnie określić, jakie dokumenty będą potrzebne.

Nie tylko zwrot podatku

Warto wiedzieć, że biuro rachunkowe jest na tyle pomocne, że nie tylko pomoże odzyskać zwrot podatku z Niemiec. Przy ich pomocy również można uzyskać zasiłek rodzinny – nawet na dzieci, które na co dzień nie mieszkają w Niemczech. Aczkolwiek, aby te pieniądze otrzymać, należy spełnić odpowiednie kryteria. Jakie? Tego wszystkiego również można dowiedzieć się w biurze rachunkowym, które jest pośrednikiem, jeżeli chodzi o załatwianie tego typu rzeczy. 

 

Comments are closed.

Pin It