Aranżując przestrzeń sypialnianą, powinniśmy pamiętać, że miejsce to służy nie tylko do snu, ale również relaksu, np. z książką w dłoni. Warto przemyśleć aranżację i zastanowić się, jakie elementy i wystrój będą odpowiednie. Projektanci wskazują wiele modnych trendów, by wnętrze to stało się wyjątkowe.

Jaka powinna być idealna sypialnia?

Sypialnia jest przede wszystkim miejscem, w którym odpoczywamy. Miejsce to musi być dostosowane do naszych potrzeb – w sypialni powinno znaleźć się wygodne łóżko, ale też szafa lub komody, w których przechowywane będą ubrania. Wieczorami wiele osób ceni sobie możliwość poczytania czy oglądania ulubionych seriali – ważne, by w sypialni znalazły się źródła światła umożliwiające wygodne wykonywanie tych czynności. Kluczowym elementem jest oczywiście łóżko – powinno być ono na tyle szerokie, by wygodnie spać mogła na nim jedna lub dwie osoby. Wśród najpopularniejszych łóżek wymienia się modele oparte na skrzyni – posiadają one podnoszone stelaże, na których umieszcza się materac. Pod stelażami znajdują się dodatkowe komory do przechowywania pościeli, koców.

Zadbaj o odpowiedni wygląd przestrzeni

Szukając inspiracji na niebanalną sypialnię, warto postawić na styl Hampton. Sypialnia w stylu Hampton to idealne rozwiązanie, kiedy chcemy, by przestrzeń ta była elegancka, przytulna i funkcjonalna. Styl Hampton charakteryzuje się jasnymi kolorami (bielą, beżem, błękitem), zastosowaniem naturalnych materiałów i tkanina (len, lite drewno, bawełna, rattan). Wnętrza w stylistyce Hampton przyciągają wzrok i dają poczucie przytulności – aby uzyskać ten efekt, na podłodze warto położyć ciepły dywan, na ścianach zaś powiesić ulubione grafiki, obrazy. Dobrym rozwiązaniem jest też wykorzystanie dekoracyjnych poduszek i pledów.

 

 

Comments are closed.

Pin It