Nie trzeba wiele, by móc odpoczywać blisko natury i słońca. Przydomowy taras czy ogród mogą zostać zaaranżowane w taki sposób, by zachwycać każdego dnia. Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że każdy może zakupić zestaw dopasowany do konkretnych potrzeb. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się ekskluzywne meble rattanowe do ogrodu. Czym się wyróżniają na tle innych kolekcji?

Jak tworzone są ekskluzywne meble rattanowe do ogrodu?

Meble rattanowe są dzisiaj jednymi z najbardziej pożądanych – projektanci proponują ich współczesną, nowoczesną wersję. Ekskluzywne meble rattanowe do ogrodu to propozycja, która bez wątpienia zmieni całkowicie odbiór przestrzeni i pozwoli na wykreowanie niebanalnego miejsca wypoczynkowego. Meble rattanowe tworzone są z pnączy pozyskiwanych w etyczny sposób. Dzisiaj rattan pozyskuje się wyłącznie na plantacjach o zrównoważonym rozwoju. Dodatkowo każdy mebel wyplatany jest ręcznie, co nadaje im niepowtarzalnej formy. Ekskluzywne meble rattanowe do ogrodu to przede wszystkim nowoczesne krzesła, w których stelaże wykonywane są z lekkiego aluminium. Krzesła takie rewelacyjnie prezentować się będą w towarzystwie eleganckiego stołu z drewnianym blatem.

Jak skutecznie chronić ekskluzywne meble rattanowe do ogrodu?

By ekskluzywne meble rattanowe do ogrodu zachowały doskonały wygląd na wiele lat, konieczne jest zadbanie o nie szczególnie w okresie jesieni i zimy. Meble rattanowe powinny być chronione przed wilgocią. Po sezonie powinny być one składowane w przewiewnym pomieszczeniu, osłonięte przed deszczem. Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie pokrowców ogrodowych, które skutecznie chronią przed osiadaniem kurzu, kondensacją wilgoci. Pokrowce tworzone są z trwałych tkanin o gęstym splocie.

 

Comments are closed.

Pin It