Większość osób pragnących przesiąść się do nowego samochodu decyduje się na pojazd z rynku wtórnego. Rynek samochodów za zachodnią granicą obfituje w dobrze utrzymane pojazdy z niskim przebiegiem. Potencjalnych kupców zachęcają również atrakcyjne ceny. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej procesowi kupna samochodu w Szwajcarii. Co powinien wiedzieć każdy, kto chce sprowadzić samochód ze Szwajcarii do Polski? Sprawdź!

Używany samochód ze Szwajcarii: od czego zacząć?

Każda osoba planująca kupić samochód ze Szwajcarii może zająć się poszukiwaniami na własną rękę (na przykład korzystając z popularnych serwisów z ogłoszeniami) lub skorzystać z pomocy firm zajmujących się sprowadzeniem i sprzedażą samochodów. Pierwszy wariant będzie z pewnością tańszy, ale również bardziej czasochłonny.  Kupując samochód zza granicy na własną rękę, należy dopilnować wielu formalności (konieczne będzie na przykład zapłacenie akcyzy i przetłumaczenie dokumentów).

Nie kupuj kota w worku!

Pamiętaj o tym, że wśród sprzedawców używanych samochodów nie brakuje oszustów chcących wzbogacić się na niewiedzy kupującego. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie sprawdź stan techniczny samochodu i wszystkie dokumenty.  Niestety, w przypadku pojazdu zarejestrowanego poza Polską nie masz możliwości sprawdzenia jego stanu i najważniejszych danych po numerze VIN. Zachowaj czujność: samochody oferowane przez Szwajcarów są zazwyczaj droższe niż te z rynku niemieckiego czy francuskiego. Za wyjątkowo okazyjną ceną mogą się kryć ukryte wady.

Wymagane dokumenty

Aby przetransportować samochód ze Szwajcarii do Polski na własną rękę, musisz dopełnić niezbędnych formalności, przede wszystkim wyrobić tymczasową rejestrację, przetłumaczyć  dokumenty oraz wykupić krótkoterminowe OC.

 

 

Comments are closed.

Pin It