Wykupienie polisy OC jest konieczne i warunkowane prawem – wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych są zobligowani do kupna tego rodzaju ubezpieczenia. Najczęściej polisy sprzedawane są na okres roku, w konkretnych sytuacjach możliwe jest jednak zakupienie OC na miesiąc krótkoterminowe. Co warto wiedzieć o polisie tego typu?

OC na miesiąc krótkoterminowe – polisa niezbędna na drodze

Czym jest polisa OC? Jest to ubezpieczenie, które chroni interesy innych użytkowników drogi. W razie kolizji czy wypadku spowodowanego przez posiadacza polisy, zakład ubezpieczeniowy pokrywa naprawdę szkód czy tez koszty leczenia osób poszkodowanych. Co ważne: polisa OC nie pozwala na naprawę własnego samochodu. OC na miesiąc krótkoterminowe to opcja, którą warto znać – ubezpieczenie tego typu nie jest jednak dostępne dla wszystkich. W jakich sytuacjach wykorzystać ubezpieczenie OC na miesiąc krótkoterminowe?

Kto może wykorzystać OC na miesiąc krótkoterminowe?

Ubezpieczenie OD na miesiąc krótkoterminowe przeznaczone jest przede wszystkim dla właścicieli pojazdów zarejestrowanych czasowo. Przykładem mogą być samochody zakupione za granicą, które w przeciągu 30 dni musimy zarejestrować w polskim urzędzie komunikacji. Na czas składania dokumentów konieczne jest ubezpieczenie pojazdu – i tu wykorzystywane jest ubezpieczenie krótkoterminowe. Ubezpieczenie krótkoterminowe oferowane jest również właścicielom samochodów zabytkowych, które wyjeżdżają z garażów wyłącznie na zloty. Ile kosztuje OC na miesiąc krótkoterminowe? Cena ubezpieczenia OC nigdy nie jest stała i wynika z szeregu zmiennych, w tym: wieku kierowcy i jego doświadczenia za kierownicą, ale też wieku i marki samochodu, posiadanych zniżek. Podobnie ma się sprawa z ubezpieczeniem krótkoterminowym – jego cena może zostać obniżona przez posiadane zniżki.

Comments are closed.

Pin It