Osoby urządzające łazienkę z pewnością zastanawiają się nad tym, jaką wannę wybrać. Odnalezienie odpowiedniego modelu nie jest takie trudne w dużych i ustawnych wnętrzach. Właściciele niewielkich pomieszczeń sanitarnych często uważają, że jedyną opcją będzie kabina prysznicowa. Miłośnicy kąpieli powinni rozważyć zakup wanny asymetrycznej.

Co warto wiedzieć?

Wannami asymetrycznymi nazywa się wszystkie modele o nietypowym i niesymetrycznym kształcie. Pojawiają się tu m.in. wanny narożne, w tym takie, których boczne ścianki posiadają różną długość. Odnaleźć można również rozszerzane z jednej strony trapezoidalne egzemplarze. Do szczególnie ciekawych projektów należą akcesoria pięcio- i sześciokątne.

Takie elementy wyposażenia najczęściej produkowane są z akrylu. Materiał ten bardzo łatwo poddaje się formowaniu. Wśród zalet istotnych dla użytkowników pojawia się między innymi jego zdolność do utrzymywania temperatury pokojowej. Nie trzeba więc obawiać się kontaktu z zimną powierzchnią wanny.

Kto powinien się zdecydować?

Ze względu na korzystne właściwości materiału i przemyślane projekty producentów, wanny asymetryczne mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem w mieszkaniach osób starszych. W akrylowych modelach bez problemu mogą pojawić się antypoślizgowe powierzchnie. Specyficzne kształty można łatwo dostosować do indywidualnego zapotrzebowania.

Warto wspomnieć również o tym, że w wannach z tej kategorii mogą pojawić się dodatkowe stopnie i udogodnienia. Możliwy jest również zakup modeli z obniżoną krawędzią dla łatwiejszego wchodzenia.

Takie elementy to również doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających niewielkie i nieustawne łazienki. Szczególną popularnością cieszą się tutaj modele narożne i z wycięciami.

Jaką wannę warto wybrać?

Poszukując odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę ilość posiadanej przestrzeni i zapotrzebowanie wszystkich domowników. Ponadto, konieczne jest dopasowanie wanny do stylu aranżacyjnego łazienki. W pomieszczeniach boho i skandynawskich doskonale sprawdzą się proste modele posiadające nietypową formę. Praktyczne wanny narożne to doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych wnętrz.

Osoby urządzające łazienkę w konwencji rustykalnej mogą zdecydować się na asymetryczną wannę obudowaną postarzanymi kafelkami. W salonie kąpielowym w stylu glamour wspaniale zaprezentuje się designerski model wpuszczany w posadzkę. Przemyślany dobór wyposażenia łazienki zapewni wszystkim użytkownikom odpowiedni poziom komfortu. Modna wanna podkreśli unikalny charakter wnętrza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.

Pin It