Lubimy mieć w domach lub mieszkaniach rośliny, ponieważ dzięki nim oczyszczamy powietrze i pomieszczenia stają się przytulniejsze. Od pewnego czasu bardzo modne stały się drzewka bonsai, które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale również kojarzą się z pozytywną energią. Jednak takie drzewka wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Jakie drzewko do domu?

Bonsai to drzewa, które można formować. Jednak w warunkach domowych nie każde drzewko będzie dobrze się rozwijać. Istnieje wiele rodzajów tych drzewek i w pomieszczeniach najlepiej sprawdza się fikus. Jest on przeważnie niewielki i jego pielęgnacja nie zajmuje nam aż tak dużo czasu.

Oczywiście w naszych domach mogą również pojawić się większe drzewka. Wszystko zależy od metrażu oraz od naszych upodobań. Jeżeli jesteśmy wstanie zapewnić drzewku odpowiednie warunki, to tak naprawdę możemy sobie pozwolić na każde bonsai. Jednak jeśli jeszcze nie mieliśmy do czynienia z tym drzewkiem, to niewielki fikus będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu lepiej poznamy tę roślinę i nauczymy się o nią dbać.

Dlaczego fikus?

Fikus to miniaturowe drzewko bonsai, które w ostatnich czasach cieszy się bardzo dużą popularnością. To drzewko stało się modne i można je zauważyć w wielu mieszkaniach. Jeżeli zdecydujemy się na taką roślinę, to powinniśmy jej zapewnić odpowiednie warunki.

Fikus nie przysparza wielu problemów w pielęgnacji i dzięki temu łatwiej zajmować się tą rośliną. Trzeba jednak dowiedzieć się w jaki sposób ją pielęgnować, żeby jak najdłużej cieszyć się widokiem pięknego drzewka. Bardzo często właśnie z niewiedzy doprowadzamy do tego, że drzewko szybko traci liście i przestaje zachwycać swoim wyglądem.

Jak pielęgnować fikusa?

Fikus powinien mieć zapewnione odpowiednie podłoże dla drzewek tego typu. Praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym kupimy bez problemu podłoże, które jest przeznaczone dla roślin takich jak fikus.

Te drzewka lubią jasne miejsca, ale trzeba pamiętać o tym, że źle znoszą bezpośrednią ekspozycję na światło. Roślina przez cały rok powinna mieć zapewnioną pokojową temperaturę. Warto też pamiętać o tym, że fikusy nie lubią zmiany miejsca. Jeżeli będziemy drzewko przenosić z miejsca na miejsce, to niestety szybko może ono stracić liście.

Fikusów nie trzeba podlewać często i to jest ich bardzo duża zaleta. Należy jednak co pewien czas przeczyścić liście, żeby drzewko prezentowało się lepiej. Nie jest to roślina bardzo wymagająca i z całą pewnością każdy sobie poradzi z jej pielęgnacją. Trzeba się jej po prostu nauczyć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.tropiart.pl/plants/bonsai-pinus-nigra-nigra-sosna-czarna.html.

Comments are closed.

Pin It https://pimpmipad.pl/bezpieczna-glowa-podczas-jazdy-konnej/ https://dreambitches.org/stroj-jezdziecki-jakie-elementy-wybrac-na-pierwsze-lekcje-jazdy-konnej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/374-kuchnia-styl-loft