W dzisiejszych czasach, w wielu domach można spotkać kilka pokoleń jednej rodziny. Jest to całkiem normalna sytuacja, która poniekąd zmusza nas w wielu przypadkach do pójścia na ustępstwa. Chociażby wtedy, jeżeli chodzi o aranżację poszczególnych pomieszczeń. Jak zaprojektować kuchnię dla wielu pokoleń?

Serce domu

Kuchnia winna stać się sercem domu, która będzie gromadziła wszystkich użytkowników. Powinno to być niezwykle klimatyczne miejsce, gdzie będziemy chcieli spędzać dużo czasu – nawet, jeżeli nie mamy zamiaru akurat gotować. Zawsze można przecież spotkać się na kawie z innymi domownikami, plotkując o tym, co u nich słychać. Jak zaprojektować kuchnię, która będzie spełniała takie funkcje? Z sercem. Weźmy pod uwagę nie tylko swoje potrzeby, ale również innych domowników (nawet, jeśli to my jesteśmy główno gotującymi), którzy dzięki temu poczują się zachęceni, aby częściej zaglądać do kuchni.

Jak zaprojektować kuchnię dla każdego? 

Kuchnia dla każdego to meble ustawione w odpowiedniej zabudowie. Jeżeli mamy do czynienia z osobami starszymi, to postarajmy się o wykonanie tylko i wyłącznie zabudowy dolnej. Seniorzy nie zawsze będą mieli w sobie na tyle sił, aby poszukiwać potrzebnych im rzeczy w górnej zabudowie. Jeżeli górna zabudowa jest koniecznością, to starajmy się tam poukładać rzeczy rzadko używane, których seniorzy nie będą potrzebowali tak często. Starajmy się wybrać meble w kolorze naturalnego drewna (nawet, jeżeli ma to być tylko imitacja), które do całego pomieszczenia na pewno wprowadzą wyjątkowy klimat.

Comments are closed.

Pin It