Gotowanie i smażenie to podstawa w naszych kuchniach – chcąc każdego dnia przygotowywać wyjątkowe posiłki warto wybrać garnki, które spełnią nasze oczekiwania i będą nam służyć przez wiele lat. Wśród licznych propozycji producentów największym zainteresowaniem cieszą się garnki ze stali nierdzewnej. Co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne garnki stalowe

Garnki wykonane z materiałów takich jak stal nierdzewna doskonale sprawdzają się zarówno w profesjonalnych, jak i domowych kuchniach. Stal nierdzewna 18/10 zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, zarysowaniami, rdzą. W dnach garnków stalowych instaluje się dyski, które mają za zadanie równomierne rozprowadzanie ciepła. Dzięki dyskom możliwe jest szybsze przygotowywanie potraw, jak również oszczędność energii, co przełoży się na niższe rachunki. Uwagę przyciągają również liczne dodatki – lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Pozwolą one na wygodniejsze gotowanie.

Uwagę zwracają również pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego z niewielkim odpowietrznikiem, który pozwala na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy.

Noże kuchenne – jaki model wybrać?

Chcąc zaopatrzyć nasza kuchnię jak najlepiej warto zwrócić uwagę na nowoczesne noże kuchenne. Ich ostrza są dzisiaj tworzone ze stali nierdzewnej z dodatkiem pierwiastków takich jak chrom czy molibden – taki skład sprawia, że ostrza nie kruszą się, są odporne na ścieranie, odkształcanie. Nowoczesne noże posiadają pewien stopień elastyczności, przez co możemy kroić pod wybranym kątem. Na uwagę zasługuje również rękojeść, która jest profilowana i antypoślizgowa. Wiele noży projektowanych jest z użyciem naturalnego, litego drewna zamiast syntetycznej rękojeści.

Comments are closed.

Pin It