Zabieg HIFU to innowacyjna metoda liftingu twarzy i ciała, która jest w stanie widocznie poprawić napięcie skóry bez ingerencji chirurgicznej już po jednej sesji. Zastosowane podczas tej procedury ultradźwięki działają głęboko i bez przerywania ciągłości naskórka wywołują intensywną przebudowę tkanek. Jakich efektów można spodziewać się po liftingu HIFU? Wyjaśniamy.

Jak działa technologia HIFU?

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu, które indukują powstawanie drobnych punktów koagulacyjnych w głębokich warstwach skóry i tkanki podskórnej. Pod wpływem skoncentrowanych ultradźwięków tkanka podgrzewa się do 65–70°C, dzięki czemu pobudzone zostają intensywne procesy naprawcze.

W zależności od wielkości obszaru zabiegowego procedura trwa od 15 do 60 minut. Procedura jest mało inwazyjna i nie wymaga znieczulenia. Po dokładnym oczyszczeniu skóry specjalista przykłada głowicę ultradźwiękową do skóry. Wykonywane są nachodzące na siebie pionowe i poziome ruchy. Podczas zabiegu odczuwane są delikatne ukłucia. Lifting HIFU nie wymaga rekonwalescencji.

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Beauty Skin Żoliborz – Klinika Zdrowia i Urody w Warszawie zabieg z użyciem technologii HIFU wykonuje się jednorazowo, aby osiągnąć oczekiwane efekty. Ze względu na wysoką moc, z jaką oddziałują skoncentrowane ultradźwięki, kolejną sesję można przeprowadzić dopiero po około 6 miesiącach. Zwykle jednak nie ma takiej potrzeby, a efekty utrzymują się latami.

Jakie efekty można osiągnąć podczas liftingu ultradźwiękowego?

Zabieg HIFU prowadzi do niemal natychmiastowego wzmocnienia napięcia skóry. Poprawa widoczna jest już bezpośrednio po wizycie, a w ciągu kilku miesięcy ulega wzmocnieniu. Tak długi czas wynika z zainicjowania podczas zabiegu procesów odnowy skóry. Pod wpływem ultradźwięków skróceniu ulegają włókna kolagenowe oraz pobudzona jest produkcja nowego kolagenu i elastyny.

Rezultaty, jakie można osiągnąć podczas liftingu HIFU twarzy i ciała to m.in.:

  • spłycenie zmarszczek,
  • redukcja podwójnego podbródka,
  • podniesienie policzków,
  • uwydatnienie linii żuchwy,
  • „otwarcie oka” (podniesienie łuku brwiowego),
  • odmłodzenie dekoltu,
  • poprawa napięcia skóry na ramionach, kolanach, brzuchu, plecach,
  • wyrzeźbienie sylwetki,
  • lifting wiotkiej skóry po ciąży lub po odchudzaniu,
  • redukcja tzw. miejscowej otyłości.

Kto wykonuje zabieg HIFU?

Lifting HIFU wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej lub odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z Pacjentem, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Zaletą liftingu ultradźwiękowego HIFU jest to, że można wykonywać go o każdej porze roku i nie wymaga specjalnego przygotowania. Konieczna jest jednak weryfikacja, czy u Pacjenta nie występują przeciwwskazania medyczne do zastosowania zogniskowanych ultradźwięków. Może tego dokonać jedynie osoba, która posiada odpowiednie przeszkolenie z obsługi urządzeń działających w technologii HIFU. Na zabieg najlepiej jest umówić się w miejscu budzącym zaufanie, gdzie zabiegi wykonywane są przez odpowiednio wykwalifikowany personel – odwiedź tę stronę i poznaj listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej.

Comments are closed.

Pin It