Podczas ferii zimowych dzieci i młodzież chętnie wyjeżdżają na obozy i zimowiska, podczas których mają możliwość zmienić otoczenie, poznać nowych znajomych, oderwać się od codzienności i aktywnie wypocząć, rozwijając swoje umiejętności związane ze sportami zimowymi. Ci, którzy jeździli wiedzą, jak właściwie przygotować dziecko. A gdy Twoje dziecko wyjeżdża po raz pierwszy? Czy wiesz, co należy przygotować?

Wybór obozu zimowego

W pierwszej kolejności należy wybrać konkretną ofertę. Najlepszym rozwiązaniem jest szukanie zimowiska dla młodzieży z wyprzedzeniem, gdy oferta jest jeszcze duża, a wolnych miejsc całkiem sporo. Wtedy jest największa szansa na to, aby znaleźć obóz najbardziej odpowiadający zainteresowaniom. Wyjazdy organizowane są w różne miejsca, zarówno w Polsce, jak i poza granicami. Organizatorzy dbają też o to, by poza czasem spędzonym na stoku dzieci miały możliwość poznać okoliczne atrakcje. Cieszącym się dużą popularnością rozwiązaniem jest organizacja kuligu za saniami ciągniętymi przez konia czy ognisko i pieczenie kiełbasek. Dla wielu dzieci to wyjątkowa atrakcja. Warto przeglądać oferty, aby znaleźć coś wyjątkowego!

Jak się przygotować do wyjazdu?

Zastanawiacie się dlaczego najlepiej zacząć od wyboru oferty? Bo każdy obóz narciarski to inne potrzeby. W niektórych ofertach konieczne może okazać się zabranie ze sobą – stroju kąpielowego! W pobliżu wybranych stoków, nawet po polskiej stronie granicy dostępne są ciepłe źródła, które mogą być doskonałą formą relaksu i odpoczynku od aktywności na stoku. Przygotowując dziecko do wyjazdu na zimowiska narciarskie koniecznie trzeba uwzględnić wytyczne organizatora. Niezbędne będą oczywiście akcesoria do jazdy, jak odpowiednie spodnie i kurtka, rękawice czy google, ale także inne elementy odzieży, bez których nie można się obejść zimą. Obozy narciarskie dla dzieci organizowane przez profesjonalne podmioty zapewniają możliwość pomocy przy wypożyczeniu sprzętu na miejscu lub wskażą gdzie można wypożyczyć narty, buty czy kask jeszcze przed wyjazdem. Zimowiska cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością, ofert jest coraz więcej, ale w dalszym ciągu należy dokładnie analizować szczegóły. Najlepiej wybierać obozy przygotowywane przez podmioty mające doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach, jak Róża Wiatrów, bo wtedy zyskuje się pewność, że dziecko doskonale spędzi czas i bezpiecznie nauczy się jeździć na nartach, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Comments are closed.

Pin It