Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak duży wpływ na codzienne życie mają okna? To właśnie one kształtują w mieszkaniu przyjemny klimat, wpuszczają do wnętrz światło słoneczne pozytywnie wpływające na samopoczucie domowników,  estetykę fasady i wnętrz. Jedną z najważniejszych zadań otworów okiennych jest izolowanie osób przebywających wewnątrz budynku od świata zewnętrznego i zapewnianie domownikom optymalnego komfortu cieplnego. Osoby poszukujące szczelnych i maksymalnie energooszczędnych okien powinny zwrócić swoją uwagę na modele pasywne. Co kryje się pod tym pojęciem? Sprawdź!

Okna pasywne – technologia przyszłości

Okna pasywne zostały zaprojektowane z myślą o innowacyjnych domach pasywnych – samowystarczalnych energetycznie budynkach wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz energię wytwarzaną przez ludzi i urządzenia pracujące wewnątrz. Okna pasywne zostały skonstruowane w taki sposób, aby spełniać rygorystyczne normy.

Przez nieszczelne okna może ulatniać się do 30% ogrzanego powietrza. Okna pasywne redukują tę stratę niemal do 0.  Innowacyjne, starannie zamontowane okna charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem Uw, czyli parametrem określającym ilość energii przechodzącej przez całą konstrukcję okna w sekundę.  Dla okien pasywnych wartość współczynnika wynosi mniej niż 0,8 W/m²K. Montaż okien pasywnych pozwala cieszyć się przyjemną, optymalną temperaturą niezależnie od warunków atmosferycznych. Ponadto, wymieniając standardowe okna na modele pasywne, szybko zauważysz, że rachunki za ogrzewanie są zaskakująco niskie!

Okna Internorm dostępne w Katowicach – certyfikowane produkty najwyższej klasy

Jakość okien pasywnych powinna być potwierdzona podczas specjalistyczne testów.  Okna Internorm sprzedawane w Katowicach spełniają rygorystyczne normy obowiązujące w budownictwie pasywnym, czego potwierdzeniem są certyfikaty i atesty wydawane przez niezależne jednostki.

Comments are closed.

Pin It