Zastanawiając się nad aranżacją niewielkiego balkonu czy tarasu, warto wziąć pod uwagę komplety kawowe. W ich skład wchodzi najczęściej stolik kawowy zewnętrzny oraz dwa wygodne krzesła lub fotele. Jakie stoliki proponują doświadczeni projektanci? Które modele wpisują się w obowiązujące trendy?

Stolik kawowy zewnętrzny z technorattanu

Meble technorattanowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – stolik kawowy zewnętrzny stanowi jeden z elementów rozbudowanych kolekcji. Meble takie są trwałe, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jak również przed promieniowaniem UV. Na długi czas zachowają doskonały wygląd.

Stolik kawowy zewnętrzny na niewielki taras

Wśród najchętniej kupowanych stolików na tarasy i balkony są wysokie i wąskie stoliki wykonane z aluminium i tworzywa HPL. Stolik posiada aluminiową ramę malowaną proszkowo, co chroni ją przed działaniem wilgoci, korozją. Blat wykonano z drewnopodobnego laminatu, który nadaje całości elegancji. Stolik kawowy zewnętrzny w tym stylu świetnie sprawdzi się na niewielkich balkonach, jak również tarasach.

Stolik kawowy zewnętrzny z blatem z naturalnego drewna

Hitem ostatnich sezonów są meble ogrodowe, w których konstrukcji wykorzystane jest naturalne drewno. Przykładem jest właśnie stolik kawowy zewnętrzny, w którym blat wykonano z egzotycznego drewna eukaliptusowego. Stolik tego typu oparty jest na lekkim, ale trwałym, aluminiowym stelażu. Jasne drewno eukaliptusa doskonale komponuje się kolorystycznie z ciemniejszą ramą mebla. Warto również wspomnieć o tym, że drewno jest odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią. Stolik kawowy zewnętrzny tego typu powinien być odpowiednio chroniony w czasie jesieni i zimy, np. za pomocą dedykowanego pokrowca.

Comments are closed.

Pin It