Okna plastikowe są obecnie jednymi z najczęściej kupowanych – klienci decydują się na ten typ stolarki okiennej przez wzgląd na ich świetny stosunek jakości do ceny. Warto wiedzieć, że okna PCV są stosunkowo najtańszymi oknami na polskim rynku – nie oznacza to jednak, że są one gorsze jakościowo. Jak wybrać najlepsze okna z PCV? Co warto wiedzieć przed kupnem?

Najlepsze okna z PCV – czym się wyróżniają?

Duża popularność okien PCV wynika nie tylko z ich ceny, ale też świetnych parametrów technicznych. Okna takie konstruowane są z dużą precyzją, świetnie chronią one przed chłodem, na długi czas zachowują estetyczny wygląd i nie ma konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych (jak w przypadku okien drewnianych). Najlepsze okna z PCV tworzy się z polichlorku winylu – tworzywo to powstaje w wyniku polimeryzacji, czyli skomplikowanej reakcji chemicznej. Warto jednak wspomnieć, że jakość PCV może różnić się od siebie, a różnice te wynikać będą z różnić panujących w zakładach produkcyjnych. Parametry techniczne konkretnego produktu świadczą o tym, czy okna takie są wystarczająco szczelne, zabezpieczone przed chłodem.

Jak wybrać najlepsze okna z PCV?

Chcąc wybrać najlepsze okna z PCV, przede wszystkim należy poznać istotne oznaczenia i parametry związane ze stolarką okienną. Podstawowym jest Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła. Powinien być on jak najniższy – w ten sposób możliwe stanie się wybranie okien, które idealnie chronią przed chłodem. Kolejny parametr to Rw czyli izolacja akustyczna. Ochrona przed hałasem to niezwykle ważne zagadnienie podczas kupna okien, szczególnie jeśli mają być one wykorzystane w dużych miastach. Ostatni parametr to RC, czyli klasa odporności na próby włamania. Warto pamiętać, że o jakości okien PCV świadczyć będą nie tylko ich parametry techniczne, ale również prawidłowy montaż.

 

 

 

Comments are closed.

Pin It